Doğrudan içerik
Finlandiya Dışişleri Bakanlığı

Finlandiya büyükelçiliği, Ankara: Son Gelişmeler

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, Ankara

Tel. +90-312-457 44 00
E-mail: sanomat.ank@formin.fi
Türkçe | Suomi | English | Svenska |  | 
Normal yazı karakteriDaha büyük yazı karakteri
 
Haberler, 01.07.2015

Finlandiya Göçmenlik Kurumu’nun yeni hizmeti: Enter Finland

Finlandiya Göçmenlik Kurumu’nun e-hizmet yenileme çalışması tamamlandı. Yeni elektronik hizmet ağının adı Enter Finland. Eski elektronik ağdan yapılan tüm başvurular otomatik olarak yeni ağa yönlendirildi.

Yeni ağın adresi: http://enterfinland.fi/.

Enter Finland daha anlaşılır ve kullanımı daha kolay

Enter Finland, anlaşılması ve kullanımı daha kolay olması açısından kullanıcılarla işbirliği içerisinde geliştirilerildi.

Yapılması istenilen  başvuru seçildiğinde, sistem adım adım kullanıcıyı yönlendirmekte ve eksik ya da yanlış olan kısımların düzeltilmesi için uyarmakta.

Neden başvuru elektronik ortamda gönderilmeli?

Elektronik başvuru hizmet ücretleri, kağıtla yapılan başvuru ücretlerinden daha düşük. Başvuru elektronik olarak yapıldığı takdirde, sağlanan Enter Finland  üyeliği sayesinde başvurunun gelişimi takip edilebilir. Eğer başvuruya dair gereken yeni evraklar olursa,bunlar Enter Finland hizmeti üzerinden istenilebilir.

Elekronik başvurular, sonuç sürecini hızlandırır. Bu sayede başvuru daha çabuk yanıt bulur. Sonuç belli olduğunda bir bildirim alınıp online sistem üzerinden takibi yapılabilir.

Büyükelçilik ya da Konsolosluğu ziyareti unutmayın!

Enter Finland hizmeti üzerinden başvuru yapıldıktan sonra, seçilen büyükelçilik ya da konsolosluğa gidip başvurudaki belgelerin asıl nüshaları ve kimlik kartı gösterilmelidir. Bunun için randevu alınması gerekip gerekmediğine dair elçiliğin web sitesini ziyaret  edilmelidir.

Eğer oturma iznine başvuruluyorsa pasaport fotoğrafı unutulmamalıdır. Elçiliğe gidilip gerekli belgeler gösterilmediği takdirde, yapılan  başvuru geçersiz sayılacaktır. Başvuru ücretinin iadesi yoktur.

Hizmet ile ilgili teknik problemler için danışma adresi; e-support@migri.fi

Finlandiya Göçmenlik Kurumu’ndaki müşteri temsilcileri ve elçilikler teknik problemler konusunda yardımcı olamazlar.

Başvuruyla ilgili çok sorulan sorular için öncelikle Finlandiya Göçmenlik kurumunun internet sitesindeki çok sorulan sorular kısmı okunmalı ya da müşteri hizmetleri aranmalıdır.

Lütfen, yeni hizmete dair geri bildirimde bulunun

Hizmet tamamiyle yeni olduğundan ötürü, kullanıcılarla işbirliği içerisinde gelişimine devam edilecek. Hizmet ile ilgili bir probleminiz ya da gelişmesini sağlayacak bir fikriniz varsa lüfen bizi bilgilendirin. Bize ulaşabileceğiniz adres:  e-support@migri.fi.

Elektronik hizmetlerin değişimini gösteren makaleler

Aşağıdaki makaleler Finlandiya Göçmenlik Kurumu tarafından, elektronik hizmetlerin nasıl yenilendiği ve bu değişimde kimlerin rol oynadığını anlatmak amacıyla yayınlandı.

  •  Bölüm 1 Kullanıcıların yeni sistemin gelişmesinde yol göstermesi
  • Bölüm 2 “Keşke, başvurumu yaptığımda bu sistem var olmuş olsaydı.”
  • Bölüm 3 Tasarımcının hayali yazılımcının korkulu rüyası olabilir.

Yazdır

Güncelleştirilmiş 01.07.2015


© Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara | İrtibat