Doğrudan içerik
Finlandiya Dışişleri Bakanlığı

Finlandiya büyükelçiliği, Ankara: Son Gelişmeler: Haberler

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, Ankara

Tel. +90-312-457 44 00
E-mail: sanomat.ank@formin.fi
Türkçe | Suomi | English | Svenska |  | 
Normal yazı karakteriDaha büyük yazı karakteri
 
Haberler, 06.06.2016

Finlandiya-Türkiye Ticaret Birliği özel bir vesileyle biraraya geldi

Finlandiya-Türkiye Ticaret Birliği'nin buluşmasına Finlandiya'dan önemli isimler katıldı. Finlandiya Başbakanı Juha Sipilä ve Dış Ticaret Bakanı Lenita Toivakka buluşmada iki tarafın üyelerini de tebrik ettikten sonra ülkeler arasındaki ticaret olanaklarının geliştirilmesini desteklediklerini belirtti.

Buluşma, Dünya İnsani Günü kapsamında, İstanbul'da Mayıs ayının sonunda gerçekleştirildi.

Sipilä speech

Başbakan Juha Sipilä Fin-Türk ticaret temsilcilerini, iki ülke arasındaki ticaret ilişkilerinin arttırılması konusunda teşvik etti.
Toivakka speech
Dış Ticaret Bakanı Lenita Toivakka kişisel ilişkilerin ticaret ilişkilerindeki öneminin altını çizdi.

Ticaret Birliği, Büyükelçi Nina Vaskunlahti'yi dört yıldır süren çabalarından ve iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ile diğer faaliyetlerin güçlendirilmesini sağlamaya yönelik çalışmalarından dolayı kutladı.

Büyükelçi Vaskunlahti, Türkiye-Finlandiya Ticaret Birliği'nin çalışmalarını desteklemek, geliştirmek ve iki ülke arasında yeni bağlantılar kurmak amacıyla çalışmalar sürdürdü. Ticaret Birliği her yıl birkaç buluşma gerçekleştiriyor. Büyükelçi Vaskunlahti bu görüşmelerde düzenli olarak Finlandiya'nın güncel ekonomik ve politik durumuyla ilgili bilgiler vermekte ve büyükelçiliğin diğer önemli konularda birliği bilgilendirmesi üzerine çalışmaktadır.Kircuval speech

Türkiye-Finlandiya Ticaret Birliği on yılı aşkın süredir faaliyet göstermektedir. Birliğin buluşmalarında bakanlar, ticaret temsilcileri, finans danışmanları ve araştırmacılar konuk konuşmacı olarak bulunmuştur.

Nokia'nın ülke müdürü Murat Kırçuval, 2016 bahar döneminde biriliğin yeni başkanı seçildi.
Yazdır

Bu doküman

Güncelleştirilmiş 06.06.2016


© Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara | İrtibat