Doğrudan içerik
Finlandiya Dışişleri Bakanlığı

”Fin Aslanı Nişanı” Şamil Yavan’a verildi - Finlandiya büyükelçiliği, Ankara : Son Gelişmeler

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, Ankara

Tel. +90-312-457 44 00
E-mail: sanomat.ank@formin.fi
Türkçe | Suomi | English | Svenska |  | 
Normal yazı karakteriDaha büyük yazı karakteri
 
Haberler, 04.11.2014

”Fin Aslanı Nişanı” Şamil Yavan’a verildi

Resim: Gülümser İşçelebi
Samil Yavan
Finlandiya Ticaret Müşaviri Şamil Yavan ve Büyükelçi Nina Vaskunlahti

Finlandiya Büyükelçisi Nina Vaskulanti, dün Finlandiya Ticaret Müşaviri Şamil Yavan'a, "Fin Aslanı Nişanı (Suomen Leijonan ritarikunta)” verdi. Nişan, İstanbul'da yapılan Fin-Türk Ticaret Birliği'nin toplantısı sırasında Yavan'a takdim edildi.

Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan Fin Aslanı Nişanı, devletlerarası verilen önemli bir semboldür. Nişan, Yavan'a Finladiya-Türkiye ilişkilerinin gelişmesine olanak sağlayan ticaret faaliyetlerine uzun süredir sağladığı katkıların bir teşekkürü olarak verildi.

Şamil Yavan, Finlandiya ile olan ticari ilişkilerde uzun süreli bir deneyime sahip. 20 senedir Finlandiya tabanlı firmaların Türkiye pazarına girmesinde önemli bir rol oynayan Yavan, bugüne dek 400’ü aşkın Fin şirketi ile farklı projelerde yer almıştır. Şamil Yavan'ın yerel ticaret bilgisi ve deneyimi, Türkiye pazarına giriş, ticaret ortaklarıyla işbirliği, pazarlama, tasarım ve analiz, şirket kurulumu gibi konularda eşsiz bir katkı sağlamıştır.

Şamil Yavan, bulunduğu projelerde çok sayıda Fin işadamı ile temas kurarak yaptığı işlerle büyük saygınlık kazanmıştır. Yavan'ın şirketlerle olan bağlantıları da Fin ihracatçıların Türkiye'ye olan ilgisini arttırmakta paha biçilemez bir rol oynamıştır.

Şamil Yavan aynı zamanda 2006 yılında İstanbul'da kurulan Fin-Türk Ticaret Birliği'nin genel sekreteri olup Finlandiya Büyükelçiliği ve Team Finland ağının da önemli bir işbirlikçisidir.

Finlandiya-Türkiye Dostluk Antlaşması'nın imzalanmasının 90. yıldönümünde Şamil Yavan, iki ülke arasında kurduğu bağlardan ötürü "Fin Aslanı Nişanı" ile ödüllendirilmiştir.

Yazdır

Bu doküman

Güncelleştirilmiş 04.11.2014


© Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara | İrtibat