Doğrudan içerik
Finlandiya Dışişleri Bakanlığı

Dış Ekonomik İlişkiler Genel Sekreteri Matti Anttonen Türkiye'de - Finlandiya büyükelçiliği, Ankara : Son Gelişmeler

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, Ankara

Tel. +90-312-457 44 00
E-mail: sanomat.ank@formin.fi
Türkçe | Suomi | English | Svenska |  | 
Normal yazı karakteriDaha büyük yazı karakteri
 
Haberler, 10.11.2014

Dış Ekonomik İlişkiler Genel Sekreteri Matti Anttonen Türkiye'de

Dış Ekonomik İlişkiler Genel Sekreteri Matti Anttonen, 3.-7.11.2014 tarihlerinde Istanbul ve Ankara'ya gerçekleştirdiği seyahatlerinde, Türkiye'nin ekonomik durumu ve enerji planlarını yakından tanıma fırsatı buldu. Aynı zamanda Fin şirketlerini ziyaret edip kamu yetkilileri ve sivil toplum sorumluları ile tanıştı.

alivaltiosiheeri Anttonen

Anttonen ile yapılan toplantı sırasında, Türkiye-Finlandiya Dostluk Antlaşması'nın imzalanmasının 90. yılı sebebiyle, Ekonomi Bakanı Yardımcısı Adnan Yıldırım'a kısa bir sunum yapıldı. Türk-Fin dostluğu ve ekonomik işbirliğinin arttırılması toplantının ana konusuydu. 

alivaltiosihteeri Anttosen vierailu

 

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile yapılan toplantıda, yönetim kurulu üyesi Simone Kaslowski ve baş sekreter Zafer Yavan, Finlandiya’daki yüksek eğitim sistemine karşı özel bir ilgi gösterdi.

alivaltiosihteeri anttonen 2

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Istanbul Uluslararası Havalanı'nın yakınında konumlanmaktadır. Türk Hava Yolları (THY) uçuş ağını genişletmeye özellikle Afrika üzerinden devam etmektedir.

alivaltiosihteeri Anttonen 4

Dış Ekonomik İlişkiler Genel Sekreteri Matti Anttonen, Enerji Bakanlığı Müsteşarı Metin Kilci ile gerçekleştirdiği toplantısında Türkiye'nin enerji reformundan konuştu. Türkiye ve Finlandiya arasındaki işbirliği olanakları, yilenebilir enerji ve enerji verimliliği gibi konular üzerinde duruldu.

Samil Yavan

 

20 yıldır Türkiye-Finlandiya ticaret ilişkilerinin gelişmesinde önemli bir rol oynayan, Finlandiya Ticaret Müşaviri Şamil Yavan'a, "Fin Aslanı Nişanı"nın takdim edilişi, Team Finland Türkiye ekibi tarafından tarihi bir an olarak kutlandı.

Yazdır

Bu doküman

Güncelleştirilmiş 10.11.2014


© Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara | İrtibat