Doğrudan içerik
Finlandiya Dışişleri Bakanlığı

Finlandiya Avrupa İlişkileri ve Dış Ticaret Bakanı Türkiye’ye geliyor - Finlandiya büyükelçiliği, Ankara : Son Gelişmeler

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, Ankara

Tel. +90-312-457 44 00
E-mail: sanomat.ank@formin.fi
Türkçe | Suomi | English | Svenska |  | 
Normal yazı karakteriDaha büyük yazı karakteri
 
Haberler, 02.02.2015

Finlandiya Avrupa İlişkileri ve Dış Ticaret Bakanı Türkiye’ye geliyor

Finlandiya Avrupa İlişkileri ve Dış Ticaret Bakanı Lenita Toivakka 3-5 Şubat tarihlerinde çeşitli resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara’da olacak. Bakan Toivakka’ya ziyaretinde bir üst düzey işadamı heyeti eşlik edecek.

Bakan Toivakka ziyareti kapsamında  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile ikili görüşmede bulunacak. Görüşmede iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler ve işbirliği olanakları ele alınacak.  4 Şubat Çarşamba günü Bakan Toivakka ve Bakan Zeybekci tarafından bir Ekonomik ve Ticari Ortaklık Komitesi Anlaşması (JETCO) imzalanacak. Bakanlar imzanın ardından ortak bir basın toplantısı düzenleyecekler.

Yine 4 Şubat Çarşamba günü T.C. Ekonomi Bakanlığı, Finlandiya’nın Ankara Büyükelçiliği, DEİK Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu ve Finpro tarafından ortaklaşa düzenlenecek seminere her iki bakan da konuşmacı olarak katılacaklar. Cleantech, yenilenebilir enerji ve biyoekonomi konularının ele alınacağı seminerde her iki ülkeden sektörün önde gelenleri birer konuşma yapacaklar. Seminerin ardından firma temsilcileri arasında ikili görüşmeler gerçekleşecek. Seminer davetiyesini ve programını ekte bulabilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile de görüşmede bulunacak olan Fin Bakan ve beraberindeki heyetin ziyaret kapsamında ayrıca Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile görüşmelerde bulunmaları bekleniyor.

Yazdır

Bu doküman

Güncelleştirilmiş 02.02.2015


© Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara | İrtibat