Doğrudan içerik
Finlandiya Dışişleri Bakanlığı

Türk – Finlandiya İş Konseyinin yeni Başkanı Emre Arican - Finlandiya büyükelçiliği, Ankara : Son Gelişmeler : Haberler

FİNLANDİYA BÜYÜKELÇİLİĞİ, Ankara

Tel. +90-312-457 44 00
E-mail: sanomat.ank@formin.fi
Türkçe | Suomi | English | Svenska |  | 
Normal yazı karakteriDaha büyük yazı karakteri
 
Haberler, 13.01.2016

Türk – Finlandiya İş Konseyinin yeni Başkanı Emre Arıcan

DEIK’in bünyesinde faaliyet gösteren Türk-Finlandiya İş konseyinin yeni Başkanı Emre Arıcan’dır. Konseyi, 1991’de Türkiye ile Finlandiya arasında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi, iki ülke is dünyasi arasındakı ilişkilerin güçlendirilmesi ve ikili ilişkilerinin yeni alanlara taşınması amacıyla kurulmuştur.

İş konseyi etkinlikleri kapsamında Fin iş dünyasına Türkiye’deki iş ve yatırım imkanlarını tanıtmaya yönelik etkinliklere öncelik verilmektedir.

Emre Arıcan’ı tanıyalım

1971 yılında İstanbul'da doğmuş olan, Emre Arıcan, Yıldız Teknik Üniversitesi'nden makina mühendisi olarak mezun oldu.  Yüksek lisans eğitimini İşletme İdaresi konusunda San Diego State University'de aldı.

Emre Arıcan'ın Finlandiya ile ilgili ilk iş deneyimi, 1997 yılında Raahe, Finlandiya'da çalışmaya başladığı Rautaruukki (şimdiki adı ile Ruukki) şirketindedir. 1999 yılında Fortum Engineering Ltd şirketinin Istanbul ofisinde görev aldı.

1948 yılından beri ağırlıklı olarak Türkiye - Finlandiya arasında ticaret konularında faaliyet gösteren ve Neste-Jacobs gibi önemli kuruluşları temsil eden Finntürker şirketinin 2009 yılında başına geçti.

İşletme-bakım hizmetleri veren, İstanbul'da yerleşik Fortum Enerji ve Ticaret A.Ş.'de 2015 yılından bu yana genel müdürü olarak görev yapmaktadır. Emre bey bir kız ve bir oğlan babasıdır.

Yazdır

Güncelleştirilmiş 14.01.2016


© Finlandiya Büyükelçiliği, Ankara | İrtibat